Sallivusnädala konverents “Ütle sõbrale head”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sallivusnädala konverentsi „Ütle sõbrale head“ eesmärgiks on teadvustada salliva koolikeskkonna tähtsust. Me kõik teame, et parima hariduse saab koolist, kus on nii õpilasel kui õpetajal hea olla.

Sel päeval saavad noored koos ekspertidega vestelda sallivuse teemadel. Räägitakse kiusamisest ja sallivusest tänapäeva kontekstis, mõeldakse kiusamisjuhtumite osapooltele ja nende vaatenurkadele ning suunatakse pilgud meie enda kodukohale proovides mõista, kas see on praegu piisavalt salliv.

Konverentsil esinevad:
*Carmen Pritson-Tamme
Carmen on inimene, kes ei karda eksida, julmalt kukkuda ega seejärel uuesti püsti tõusta ja veel tugevamalt edasi minna. Terve oma teadliku elu on ta otsinud vastuseid sealt, kuhu teised ehk vaadata väga ei viitsi. „See on maailm, kus saavad kokku teadlikus, tarkus ja taiplikus.“

*Liina Kersna
Liina on Eesti ajakirjanik ja poliitik. Liina on kahel korral valitud Kagu-Eestist Riigikogusse. Ta on oma tegemistes keskendunud eelkõige lapse heaolu tagamisele. Näiteks on ta Riigikogu liikmena külastanud enam kui 80 kooli, et mõista, kuidas arendada koolikeskkonda võimalikult õppimist soosivaks. Lisaks on ta hoidnud fookuses iga inimese õigust vägivallavabale elule. Ta on külastanud üle Eesti kõiki naiste tugikeskuseid ning kohtunud politseinike, prokuröride ja ohvriabitöötajatega, et üheskoos leida kõige paremad viisid puhvrite toetamiseks.

*Ene Tigas
Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtusarenduse koolitaja, nõustaja ja kriitiline sõber, Eesti Lastekaitseliidu „Kiusamisest vabaks“ metoodika põhikoolitaja eesti ja vene keeles. Tegutsen aktiivselt kolmandas sektoris ja külakogukonnas, olen Räpina vallavolikogu liige ning sotsiaalkomisjoni esimees. Täiskasvanuid koolitades on minu põhimõtteks: julgel, rõõmsal ja looval õpetajal on julged, rõõmsad ja loovad õppijad.

*Immanuel Volkonski
Kas inimene võib muutuda? Vangiski käinud endine narkomaan, Peeter Volkonski poeg Immanuel Volkonski teab, et võib küll. Jutustab loo Jumala ja iseenda leidmisest.

*Arnold Milihhin
Muusika ja pillimänguga tegi Arnold tutvust juba kümneselt. Arnold sattus Eesti Rahvamuusikakooli, seal õpetati selgeks kolm akordi ja nii ta tinistama hakkas. Neli aastat tagasi avastas stiili, mida kutsutakse fingerstyle ja sellest ajast peale on Arnold seda õppinud.