Ruusa RÕÕM

Ruusa koolil on viis põhiväärtust: rõõm, uuenduslikkus, usaldus, sallivus, avatus. Nendele põhiväärtustele tuginedes loome helgema homse. Me tunneme rõõmu uutest teadmistest ja headest kaaslastest. Innustume uutest ideedest ja loome kooli traditsioonid. Usaldame ja väärtustame igaühte meist ja töötame hea meelega koos.

Me tunneme rõõmu uutest teadmistest. Ruusa kooli Leivapäev toimus 17.oktoobril. Leivapäeva organiseeris õpetaja Urve Mähar. Kooli oli vaja tuua kodus enam kasutatud leiva pakend, millest tehti populaarsus-stend, kus enam tarbitud leivaks meie kodudes osutus Rehe rukkileib. Leivapäeva lauale oli õpetaja Urve valmistanud erinevaid leivakatteid ja kogu koolipere sai neid maitstes esikoha kandidaadi esitada. Õpilastele maitses enam munavõi ja õpetajatele singikate. Leiva ja leivavilja kohta olid kooli seintel tutvustavad tekstid ja fotod.

Ettelugemise päeva, 20.oktoobril, organiseeris õpetaja Anneli Huuse. Ettelugemispäeva selle aasta teema oli “Ühes  väikses Perviku raamatus”. Meie koolis luges 2.klassi õpilane Marten tutvustuseks “Kollane autopõrnikas sõidab ringi”, 4.klassi õpilane Renar luges ette „Kunksmoori“ ja 6.klassi õpilane Kairi Riin tutvustas raamatut „Arabella,  mereröövli tütar“.

Innustume uutest ideedest ja loome kooli traditsioonid. 31.oktoobrist 4.novembrini toimus juba kuues seostatud õppe nädal. Selle nädala teemadeks olid müstika, maagia, pärimus, tondijutud, hingede aeg ja Halloween. 31.oktoobril oli koolis kostüümide ja maskide päev. Igal vahetunnil mängiti õudseid ühiseid mänge. Õuevahetunnis lennutati luudasid ja hiilisid ringi nõiad. Täpsust sai visata kummitavatele topsidele. Mängiti interaktiivset halloweenimängu ning pandi kokku kõrvitsamosaiiki. Kõrvitsalaternad valmisid nii klaaspurkidest kui ka päris kõrvitsatest.

Sellel nädalal oli meil väga hirmus matemaatika ja kontide jooksuetteütlus. Valmisid õudusluuletused, ämblikud ja kummitused. Kuulati ka juttu väikesest tondist.

Seostatud õppe nädalal sai tundides erilist rõhku pööratud novembrikuu kalendrilistele tähtpäevadele. Loeti õudusjutte nii küünlavalges kui pirnitulede valguses. Tuletati meelde, milliseid mänge mängiti vanal ajal ja võrreldi neid tänapäeva mängudega. Muusikaõpetuse tundides lauldi mardi- ja kadrilaule ning õpiti mängima väikekannelt.

Hingedepäeval koostati mõistekaarte, vaadati multifilmi „Coco“ ja kuulati laulu „Palve“. Lisaks vaadati, mida räägivad hingedepäevast Piip ja Tuut ning loeti lastele ette lõike raamatust „Hingelind“.

Sellel nädalal käidi ära ka Okidoki planeedil ning vaadeldi komeeti ja maiustati sellenimelise kommiga.

Tugevamaid seoseid loodi loodusainete, emakeele, kunsti ja muusikaõpetuse tundides. Loodusainetes vaadeldi mikroskoopidest silmale nähtamatut. Kunstiõpetuses joonistati mikroskoobis nähtut. Mikroskoobitundidest valmisid toredad luuletused emakeele tunnis ja muusikas rütmistati ning viisistati valminud luuletused.

Me tunneme rõõmu headest kaaslastest. President Alar Karis kuulutas välja, et 17.november võiks olla uudishimupäev, mille eesmärk on innustada inimesi pöörama suuremat tähelepanu uute teadmiste ja oskuste omandamisele. Uudishimupäevaks kutsusime kooli külalised Banaanikala Projektiteatrist etendusega „Muinasjutt kuldsest kalakesest“. Humoorikat etendust saatis Chopini elav klaverimuusika.

Meie üheks heaks kaaslaseks on kujunemas Räpina loomemaja. 24.novembril käisid 1.-4. klassi õpilased saviringis. Näpud sügelesid ka õpetajatel. Helemall Maask juhendas armsate küünlalaternate valmistamist. Saviringid on planeeritud ka teisele ja kolmandale kooliastmele ikka kõik selleks, et õppimine oleks vaheldusrikas ja kataks ainesisu praktiliste ülesannetega.

Meie väike tore kaaslane on ka Räpina lasteaia Ruusa rühm. 25.novembril käisid 1.-4. klassi õpilased ning klassiõpetajad Anneli Huuse ja Kaja Hüsson Ruusa rühmas kadrisantimas.  Kuna kadrid toovad karjaõnne, siis väikeseid vaatajaid rõõmustatigi loomateemaliste laulude ja mängudega.

Traditsiooniks on kujunemas ka peakoka kutsumine kooli. 29.novembril oligi juba teist korda meie õpilasi juhendamas peakokk Veronika Eesmann. Koos valmistati õunakooki, juurviljafriikaid ja kodujuustu-kurgisalatit. Kokanduskoolis osalesid 6. ja 7. klassi õpilased.

Usaldame ja väärtustame igaühte meist ja töötame hea meelega koos. 5.detsember oli koolis Mängude päev. Selleks, et jõulud jõuaksid rutem ka kooli, hakkasid õpilased aega kiiremini tööle panema mängides. Kõik mängud on nutika õpetaja Kaja koostatud. Mängude päev ei taha aga lõppeda, sest ise tehtud mängud on need kõige paremad ja koos mängides jõuavad jõulud kiiremini.

20.detsembril on kavas kolm toredat tundi: nuputuba, piparkoogituba ja meisterdamise tuba. 21.detsembril on ühine jõululaud. Meie kooli 2022. aasta lõpetab 21.detsembril toimuv kogu pere jõulupidu.

J. Käis on tõestanud, et laste edukas õpe põhineb kolmel tasandil ja ta on öelnud: “Elavalt kaemuselt abstraktsele mõtlemisele ja sealt edasi praktikale.”

Ruusa koolipere soovib kõigile rahulikku jõuluaega ja uusi unistusi uude aastasse!

Ruusa PK koolijuht