Meie koolisügise algus Ruusal

Kooliaasta Ruusal algas hooga, põnevate ning harivate tegevustega õpilaste jaoks. Septembris on olnud nii liikuvaid tegevusi kui ka palju õpetlikke kogemusi.

Ruusa kool on juba mitu aastat Liikuma Kutsuvate koolide võrgustikus. Aktiivseid tegevusi oli piisavalt ka meie koolis. Lisaks sellele, et igal koolipäeval on meil 20 minutiline liikumisvahetund õues, liikusime heategevuslikul teatejooksul Mesikäpp. Teatejooksu eesmärk on propageerida laste tervislikku elustiili ja muuta liikumisharjumusi. 23.septemril jooksis koos õpilastega ka õpetajate ja töötajate meeskond. Ürituse eestvedajaks oli kehalise kasvatuse õpetaja Kurmet Karsna.

Tervislike eluviiside propageerimiseks liitusime sellel õppeaastal ka Taimse Teisipäeva kooliprogrammiga.

Septembri neljas nädal oli temaatiliselt seostatud sügise algusega. Kooli nunnunäituse kõige suurem eksponaat ulatus laeni ja oli pärit õpetaja Urve Mähari koduaiast. Lisaks külastas 1.-4.klass Räpina Aianduskooli seenenäitust.

28.septembril toimus Köögiviljaralli. Põnev liikumismäng sügisesel maastikul, kus kuues erinevas kontrollpunktis said õpilased lahendada ülesandeid kasutades erievaid meeli. Silmad suletuna pidid õpilased maitstes ära tundma erinevaid köögivilju. Köögiviljade ära tundmiseks oli teisigi ülesandeid, oli vaja nuusutada ja kompida. Lahendati temaatilisi ristsõnu, sõnapuslesid ja õngitseti juurvilju – kõik meeled said kasutatud ja auhinnaks ei olnudki kaalikas, hoopis korvitäis koduaia õunu. Köögiviljaralli organiseerisid ja viisid läbi õpetajad Kaja Hüsson ja Anneli Huuse.

Liikuvaid tegevusi jagus rohkelt ka 5.oktoobrile. 7. ja 9.klass organiseerisid südamliku ja aktiivse õpetajate päeva. Õpetajatele mõeldud õuetunnis korjasid õpetajad värvilisi lehti, millest hiljem leheuss kokku seoti. Õpilastele ja õpetajatele oli planeeritud ka aaretejaht, seal võitis lõpuks rõõm, mis on ka Ruusa Põhikooli üks põhiväärtustest.

Ruusa kooli õppetöö on ka teistmoodi aktiivne. Meie õpetamisprotsess on õppijakeskne, seostatud päriseluga ja üldsegi mitte igav. Õpilaste varasematele teadmistele lisatakse uusi ja selle juures arvestatakse õppijate individuaalsusega. Sellepärast on ka üsna tavapärane praktika, et tunnis õpitud teadmisi kogetakse läbi päris elu situatsioonide.

Toredad teadmisi toetavad tegevused said alguse meediapäevaga, 15.septembril. Koolis käis külas endine ajakirjanik Laura Mallene, kes rääkis meediast, valeuudistest, ajakirjandusest ja ajakirjanike tööst.

Kui ainekavas on teemaks Ruja repertuaar ja helilooja Rein Rannap, siis võib seda tähistada kontserdiga. 3.oktoobril tähistasimegi rahvusvahelist muusikapäeva, kontserdi andis Eesti Otsib Superstaari finalist Taavi Peterson. Külalise kutsus meile õpetaja Kaja Hüsson. Ja kui ainekavas on teemaks tähistaevas, siis kohe tuleb observatooriumisse sõita. Tõraveres käisid õppimas 1.-4.klass, neile organiseerisid õppepäeva õpetajad Anneli Huuse ja Kaja Hüsson.

Oktoobris on ees ootamas leivapäev ja ettelugemispäev. Peale koolivaheaega ootame põnevusega seostatud õppe nädalat, mille teemadeks on Halloween, hingede aeg, müstika, maagia, pärimus, uskumused, tondijutud ja mustkunst.

Ruusa PK koolijuht

Jane Raud